Новоутворення молочної залози можуть виникати з залізистої та сполучної тканини. Пухлини молочної залози можуть бути доброякісними (кіста, ліпома, фіброаденома), передраковими (внутрішньопротокові папіломи) або раковими (саркома, протокова або долькова карцинома).
Рішення про видалення пухлини приймає хірург-мамолог на прийомі в залежності від розміру, типу, розташування новоутворення. Пройти діагностику та оперативне лікування у хірурга-мамолога в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».
Хто такий хірург-мамолог
Хірург-мамолог – це лікар, який спеціалізується на оперативному лікуванні новоутворень молочних залоз, а також прилеглих лімфатичних вузлів. У відділенні хірургії проводиться видалення доброякісних, передракових та ракових новоутворень молочних залоз.
З якими симптомами звертатися до хірурга-мамолога
Консультація хірурга-мамолога необхідна при гострому, тягнучому, тупому болю в молочній залозі, які можуть мати періодичний або постійний характер. Інші симптоми, при яких потрібно звернутися до хірурга-мамолога:
ущільнення в молочній залозі;
зміна кольору шкірного покриву (почервоніння, посиніння);
печіння чи поколювання у тканинах залози;
потовщення або лущення шкіри навколо сосків та ареоли;
зміна форми, контуру чи розміру грудей;
припухлість та набряклість шкірного покриву молочної залози;
виділення з сосків (зазвичай кров'янисті).
Збільшення лімфатичних вузлів (лімфаденопатія) над ключицею та в пахвових западинах може вказувати на інфекційний чи запальний процес. Лімфаденопатія може бути ознакою розвитку злоякісного процесу в молочній залозі, тому також є показанням до консультації хірурга-мамолога.
Які операції проводить хірург-мамолог
Хірург-мамолог лікує доброякісні та злоякісні новоутворення оперативним шляхом. Операції, які робить хірург-мамолог:
видалення кісти (заповненої рідиною порожнини) молочної залози. Для видалення новоутворення лікар хірург-мамолог робить пункцію (проколювання) кісти за допомогою тонкоголкової аспіраційної біопсії під контролем УЗД. Під час операції хірург-мамолог відкачує рідину з кісти одноразовою стерильною голкою, що приводить до спадання стінок та зникнення пухлини;
видалення фіброаденоми (пухлини з залізистої та сполучної тканини) молочної залози. Для видалення можуть застосовуватися хірургічна (лампектомія) та вакуумна ексцизійна біопсія. Тип операції визначається хірургом-мамологом і залежить від виду (філоїдна, інтраканалікулярна або периканалікулярна), розміру та локалізації фіброаденоми;
видалення внутрішньопротокової папіломи. Під час операції лікар видаляє саму папілому та протоку, в якій вона розташована;
квадрантектомія молочної залози. Застосовується для оперативного лікування долькового раку, передбачає резекцію одного квадранта (1/4 частини) пухлини;
мастектомія молочної залози. Використовується при неможливості проведення квадрантектомії для повного видалення ракової пухлини. Під час операції лікар видаляє не лише ракове новоутворення, а й усю молочну залозу.
При операції з видалення злоякісної пухлини хірург-мамолог може прийняти рішення про необхідність видалення лімфатичних вузлів через ризик поширення раку по лімфатичних протоках. Зазвичай видаляються сигнальні (сторожові) лімфовузли, які знаходяться найближче до ракової пухлини. При онкології молочної залози сигнальними є лімфатичні вузли, розташовані в пахвовій западині.
Діагностика новоутворень грудей у Харкові
На прийомі хірург-мамолог аналізує скарги пацієнтки, ставить запитання про час появи симптомів, локалізації та вираженості больового синдрому. Діагностика новоутворень молочної залози:
фізичний огляд шкіри, ареоли та сосків. На прийомі хірург-мамолог оцінює стан молочної залози для виявлення патологічних змін (наприклад, почервоніння та припухлості шкірного покриву, виділень із сосків, зміни розміру та форми грудей);
пальпація тканин. Хірург-мамолог пальпує молочну залозу для попереднього виявлення типу, локалізації, розмірів та характеристик (наприклад, рухливості, щільності) пухлини, перевіряє пахвові та надключичні лімфовузли;
мамографія (рентгенологічне дослідження). Застосовується для оцінки розміру, форми та контуру (наприклад, рівні чи зазубрені краї) пухлини, щільності тканини молочної залози;
ультразвукове дослідження. УЗД допомагає оцінити структуру тканин та стан пахвових і регіонарних лімфатичних вузлів, визначити вид, кількість та локалізацію патологічних утворень;
магнітно-резонансна томографія. МРТ використовується для отримання детальних зображень молочних залоз та оцінки кровотоку, що призначається для диференціації пухлини, визначення її форми, розміру, структури.
При підозрі на злоякісні пухлини лікар призначає біопсію (пункцію). Під час процедури хірург-мамолог вводить голку в тканину молочної залози та здійснює забір частки пухлини. Матеріал, отриманий під час біопсії, вирушає на аналіз визначення природи пухлини (доброякісна чи злоякісна).
Лікар може направити на лабораторні аналізи для дослідження біомаркерів (наприклад, HER2 білка). Тип операції на молочних залозах підбирається за результатами обстеження.
Хірургічні операції з мамології в Харкові
Необхідність видалення пухлини визначається хірургом-мамологом. Наприклад, кісти та фіброаденоми видаляються лише у випадку великого розміру або появи симптомів у пацієнтки, оскільки не можуть перероджуватись у злоякісні новоутворення.
Записатися на консультацію хірурга-мамолога та видалення новоутворень молочних залоз у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті. Уточнити вартість прийому хірурга-мамолога можна по телефону в наших операторів або на сайті.