Кардіолог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань серцево-судинної системи (стенокардії, кардіосклерозу, гіпертонії, легеневого серця). Проконсультуватися з лікарем-кардіологом у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».
Причини серцево-судинних захворювань
Основною причиною хвороб серця є високий кров'яний тиск, який пошкоджує слизову оболонку артерій, роблячи їх сприйнятливішими до появи бляшок (звужують артерії, що ведуть до серця). Інші причини серцево-судинних захворювань:
генетична схильність до проблем із серцем;
цукровий діабет першого/другого типу;
бактеріальна, вірусна чи паразитарна інфекція;
активне та пасивне куріння;
вікові зміни;
відсутність фізичної активності;
високий рівень холестерину;
аутоімунні патології;
зайва вага;
зловживання алкоголем та наркотичними речовинами;
хронічні захворювання нирок.
До хвороб капілярів та артерій може призвести порушення згортання крові. Хвороби серця також з'являються від нервів при частій тривожності, психологічних та фізичних стресах. У жінок хвороби серця можуть виникнути або загостритися на тлі гормональних змін (наприклад, під час вагітності, менопаузи).
Симптоми хвороб серця
Характерним симптомом проблем із серцем є гострий, тягнучий, тупий біль, печіння в області грудей, які можуть мати різну інтенсивність і тривалість, посилюватися при зміні положення тіла або фізичних навантаженнях. Інші симптоми хвороб серця:
підвищений чи знижений артеріальний тиск;
задишка та утруднене дихання;
непереносимість фізичного навантаження;
уповільнений чи прискорений пульс;
перебої в роботі серця;
запаморочення;
відчуття стиснення чи тиску в грудях;
підвищена пітливість;
швидка стомлюваність та підвищена втома;
потемніння в очах та втрата свідомості;
набряки та судоми нижніх кінцівок;
різке збільшення ваги.
Ознаки хвороби серця на обличчі можуть включати почервоніння, жовтяничність або посиніння шкірних покривів, а також набряки навколо очей. Запалення серця (міокардит) може виявлятися болем у горлі, лихоманкою, ломотою в тілі та болем у суглобах. На хвороби артерій можуть вказувати прохолодна шкіра на ногах, біль при ходьбі в нижніх кінцівках, оніміння обличчя, порушення зору та мови.
Біль, що починається у грудях і поширюється на ліву руку, плече, шию, щелепу, спину, може вказувати на інфаркт. Ознаками серцевого нападу також можуть бути нудота, розлад шлунка, відчуття тривоги та утруднене дихання. При підозрі на інфаркт міокарда необхідно терміново викликати швидку допомогу.
Консультація кардіолога в Харкові
Консультація кардіолога починається зі збору анамнезу та аналізу скарг пацієнта. Діагностика захворювань серця та судин:
вимірювання артеріального тиску. Дозволяє діагностувати гіпертонію, яка може бути причиною патологій серця та захворювань артеріол;
електрокардіограма (вимірює електричну активність серця). Застосовується при підозрі на миготливу аритмію, серцевий напад, вади та порушення кровопостачання серця, міокардит, серцеву недостатність.
УЗД серця. Допомагає оцінити рухливість та товщину серцевого м'яза, визначити розміри порожнин серця, перевірити функцію та структуру клапанів, оцінити ступінь ураження після інфаркту;
КТ-коронарографія. Застосовується з метою оцінювання стану коронарних артерій серця;
МРТ серця. Спрямоване на дослідження функціональних показників, оцінку особливостей будови камер серця та судин, вимірювання швидкості кровотоку;
тредміл-тест (проводиться на біговій доріжці). Тестування проходить на прийомі у кардіолога для виявлення ішемічної хвороби серця, толерантності до фізичних навантажень, виявлення прихованих патологій.
Лікар також може направити на біохімічні аналізи крові для виявлення причин патології серцево-судинної системи (наприклад, високого рівня холестерину). Під час діагностики також може бути проведено УЗД нирок (для виявлення хронічних хвороб, які могли спричинити проблеми з серцем) або судин (при підозрі на порушення кровотоку, наявність бляшок та тромбів).
За необхідності лікар по серцю може призначити холтерівське дослідження (вимірювання електричної активності серця протягом 24 годин за допомогою портативного пристрою), що застосовується для діагностики нерегулярних серцевих скорочень або прискореного серцебиття. Також може використовуватися добовий моніторинг артеріального тиску для відстеження часу, періоду та тривалості змін тиску.
Залежно від діагнозу кардіолог призначає медикаментозну терапію, яка може включати антикоагулянти (розріджують кров та запобігають утворенню тромбів), блокатори рецепторів ангіотензину II (знижують тиск) та кальцієвих каналів (розслаблюють судини). Також при захворюваннях серця можуть допомогти бета-блокатори, засоби для зниження рівня холестерину, діуретики (виводять надлишок рідини з організму та зменшують навантаження на серце) та вазодилататори.
Записатися на консультацію до кардіолога та лікування серцево-судинних захворювань у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном. Уточнити ціну прийому кардіолога можна на сайті.