Кров – біологічна рідина, що циркулює по судинах організму й переносить кисень і поживні речовини до клітин, а також бере участь у регуляції температури, боротьбі з інфекціями та підтримці гомеостазу. Захворювання крові підвищують ризик утворення тромбів та кровотеч.
Пройти діагностику та лікування у гематолога в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі». Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.
Хто такий гематолог
Гематолог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань, що розвиваються в органах кровотворення, клітинах крові та лімфатичній системі. На консультацію до лікаря-гематолога може направити сімейний лікар, терапевт, гінеколог, гастроентеролог, невропатолог.
Що лікує гематолог
До послуг гематолога входить діагностика й лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань. Гематолог ЄРЦ лікує:
тромбофілію (вроджені та набуті форми захворювань, що супроводжуються патологічним тромбоутворенням, наприклад, антифосфоліпідний синдром);
гемофілії (захворювання, що характеризуються підвищеною кровоточивістю);
анемії (наприклад, гемолітичну, залізодефіцитну, апластичну);
тромбоцитопенії (хвороби, які супроводжуються зменшенням кількості тромбоцитів та можуть проявлятися появою геморагічного висипу).
Гематолог необхідний жінкам при плануванні вагітності за наявності в анамнезі тромбозів або спонтанних абортів. Вагітних відправляють до гематолога для лікування анемії (малокрів'я), корекція якої необхідна для нормального розвитку ембріона.
З якими симптомами потрібно звернутися до гематолога
Показаннями для консультації гематолога є зміни в аналізі крові. До гематолога слід записатися при високих або низьких лейкоцитах, еритроцитах, тромбоцитах, виявленні в аналізі патологічних клітин крові. Також потрібно звертатися до гематолога, коли виявлені відхилення в коагулограмі (показниках зсідання крові), анемічній панелі (феритині, трансферині, вітамінах В9-В12, сироватковому залізі).
Консультація гематолога потрібна пацієнтам, у сімейному анамнезі яких є інфаркти, інсульти, тромбози вен чи артерій, кровотечі (більше двох разів зі шлунково-кишкового тракту чи інших внутрішніх органів). Симптоми, при яких слід звернутися до гематолога:
загальна слабкість;
біль у кістках;
постійна втома;
утруднене дихання чи задишка;
прискорене чи сповільнене серцебиття;
ламкість нігтів та волосся;
«заїди» у куточках рота;
зміни форми нігтів (койлоніхії);
згладжування сосочків язика;
збільшення лімфатичних вузлів;
зміна кольору та печіння язика;
гепатоспленомегалія (збільшення печінки та селезінки);
нічна пітливість;
втрата ваги більш як на 10% за останні півроку;
підвищення температури вище 38,0 (понад три доби без ознак запалення);
свербіння шкіри після ванни чи душу;
бажання вживати неїстівні продукти (наприклад, крейда, сирі овочі, вугілля, пісок);
різка зміна смакових уподобань;
отримання задоволення від запахів бензину, горілого листя, фарби;
еритромелолгія (безпричинне почервоніння та жар підошв, долонь, вушних раковин);
часті безпричинні синці;
екхімози (крововиливи в шкіру або слизову оболонку);
повторювані аномальні кровотечі (наприклад, мигдалин);
петехіальний висип (точкові крововиливи).
Лікарі по крові необхідні при появі аномальних тромбозів у пацієнтів молодого віку без видимої причини, якою може бути травма, нещодавнє хірургічне втручання. До приватного гематолога може направити терапевт за наявності в пацієнта хронічних серцево-судинних захворювань чи онкології.
Діагностика гематологічних захворювань у Харкові
Для діагностики захворювань гематолог призначає аналізи крові та інструментальні дослідження (за необхідності). Обстеження в гематолога може включати:
аналіз симптомів. Лікар запитує про наявність, час появи та інтенсивність симптомів;
збирання анамнезу захворювання пацієнта. Гематолог ставить запитання про нещодавні травми, хірургічні втручання, наявність хронічних захворювань;
збирання сімейного анамнезу. Лікар уточнює інформацію про наявність тромбозів чи аномальних кровотеч у близьких родичів;
об'єктивний огляд. Гематолог оглядає шкірні покриви та слизові оболонки для виявлення синців, крововиливів та висипів. Гематолог також перевіряє розміри печінки та селезінки на предмет їх збільшення;
розгорнутий аналіз крові для гематолога. Лікар направляє на дослідження крові для отримання інформації про рівні тромбоцитів, лейкоцитів, еритроцитів, оцінки згортання, виявлення дефіцитів;
дослідження кісткового мозку. Для забору кісткового мозку лікар проводить трепан-біопсію чи аспірацію.
Здавати аналізи перед прийомом гематолога не потрібно (за винятком інших вказівок лікаря). За необхідності лікар також може направити на УЗД, КТ или МРТ для виключення патологій, які могли спричинити схожі з захворюваннями крові симптоми.
Консультація гематолога в Харкові
На первинному прийомі в гематолога відбувається збір особистого та сімейного анамнезів, аналіз скарг та симптомів, об'єктивний огляд. На прийом до гематолога потрібно взяти результати аналізів та інструментальних досліджень (за їх наявності).
Лікар встановлює діагноз та призначає медикаментозну терапію. При необхідності стаціонарного лікування гематолог направляє пацієнта до спеціалізованого медичного закладу. В ЄРЦ є можливість поставити запитання гематологу, скориставшись формою на нашому сайті.
Записатися на прийом до гематолога і лікування захворювань крові та лімфатичної системи в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити вартість консультації гематолога можна також по телефону в наших операторів або на сайті.