Терапевт – «універсальний» лікар, який визначає план обстежень та призначає лікування при патологіях внутрішніх органів, які не потребують оперативних втручань. Проконсультуватися з приватним терапевтом у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».
Хто такий терапевт
Терапевт – лікар широкого профілю, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань, пов'язаних зі шлунково-кишковим трактом, легенями, печінкою, нирками, серцево-судинною та сечостатевою системами, шкірою та порушеннями обміну речовин. Показання до консультації терапевта:
високий або низький артеріальний тиск;
прискорене серцебиття;
шум чи біль у вухах;
частий головний біль та запаморочення;
випадіння волосся;
набряклість нижніх та верхніх кінцівок;
утруднене дихання та задишка;
порушення ритму серцебиття;
припухлість або біль у суглобах, порушення їх рухливості;
швидка втомлюваність та постійна втома;
неприємний присмак чи сухість у роті;
біль у грудях, животі, спині або м'язах;
різка втрата чи набір ваги;
свербіж та печіння шкіри.
Терапевт спеціалізується на лікуванні ГРВІ, на інфекцію можуть вказувати сухий чи вологий кашель, нежить чи закладеність носа, підвищена температура, біль у горлі, ломота в тілі. Також лікар лікує харчові отруєння, які можуть проявлятися спазмами в животі, діареєю, нудотою та блюванням, погіршенням апетиту.
Консультація терапевта необхідна й у межах профілактичного медичного огляду, метою якого є діагностика захворювань на ранній стадії. Лікар також складає індивідуальний графік вакцинації.
Які захворювання лікує терапевт
До обов'язків терапевта входить первинний прийом пацієнта, збирання анамнезу, аналіз симптомів, підбір методів діагностики, розшифрування лабораторних аналізів та призначення лікування. Лікар спеціалізується на лікуванні інфекцій (ГРВІ, грипу), хронічних захворювань органів дихання (наприклад, астми, бронхіту). Терапевт також підбирає курс медикаментозної терапії при зниженому (гіпотонії) та підвищеному (гіпертонії) артеріальному тиску.
Для лікування мігрені лікар призначає триптани (для звуження розширених судин головного мозку та зменшення запалення), нестероїдні протизапальні препарати, засоби для зменшення частоти та сили атак мігрені, антидепресанти та бета-блокатори. При лікуванні застуди можуть застосовуватися краплі в ніс для зменшення нежитю та закладеності, вітамін С, засоби для полегшення болю, головного болю та жару. Терапевт виявляє:
Для встановлення діагнозу терапевт може направити на лабораторні аналізи (наприклад, крові, сечі, калу) або інструментальні дослідження (УЗД, МРТ або КТ). За необхідності лікар також направляє на консультацію до вузькопрофільного фахівця (наприклад, уролога, ревматолога, гінеколога, мамолога).
Консультація терапевта в Харкові
Консультація терапевта розпочинається зі збору анамнезу та аналізу симптомів пацієнта. Діагностика в терапевта може включати:
вимірювання артеріального тиску та пульсу;
пальпацію живота;
вимір температури тіла;
електрокардіограму;
прослуховування легень;
аускультацію внутрішніх органів;
огляд шкірних покривів, слизових оболонок та волосистої частини голови;
перевірку стану лімфатичних вузлів;
отоскопію (огляд зовнішнього слухового проходу).
Записатися на прийом до терапевта в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном. Уточнити вартість прийому терапевта в Харкові можна на сайті або за телефоном у наших операторів.